Celkem devět klasických oken vyměnili v mateřské škole v obci Suchý už v prosinci. „Podle dokumentace sloužily svému účelu ve třídách nebo jídelně už od roku 1971. A dlouhá doba se na nich podepsala. Při pouhém otevírání museli být učitelé velmi opatrní," přiblížil starosta Suchého Jiří Vyklický.

Jelikož obec chce výrazně ušetřit za protopené energie, práce budou pokračovat. „Stropy v jednotlivých třídách jsou vysoké. Takto prostorné místnosti se nevytápí lehce. Proto jsme se rozhodli pro kompletní zateplení zdí a také všech stropů. Následovat bude rekonstrukce vnitřních prostor. Na všem jsme se shodli také na nedávném zasedání zastupitelstva," prohlásil Vyklický.

Náklady na všechny práce patrně překročí tři a půl milionu korun. „Podali jsme žádost o dotaci u Operačního programu životního prostředí. Jestli jí vyhoví a v jaké výši, to se dozvíme na přelomu ledna a února. Snad budeme mít štěstí. Jinak bychom museli dále jednat, pravděpodobně i o nějakém úvěru," přiznal starosta Suchého.

Chod školky by ale zateplení ohrozit nemělo. „Přesný harmonogram prací se bude pochopitelně odvíjet od klimatických podmínek. V prosinci měly děti dva dny volna a i tentokrát bychom jim maximálně o týden prodloužili letní prázdniny," naznačil Vyklický.