Takový efekt si slibuje vedení Základní školy v Letovicích i tamní radnice od plánovaného zateplení celé budovy a výměny všech oken na budově základní a mateřské školy v ulici Komenského.

„Budova má v současné době obrovské úniky tepla. Energetický audit ji zařadil do nejhorší skupiny,“ uvedl ředitel školy Miloš Randula. Problémy vyřeší zateplení pláště i střechy budovy a výměna osmi stovek oken. Investice přijde na asi dvaačtyřicet milionů korun.

Město, které školu zřizuje, ale nebude muset platit celou částku. Na projekt se totiž podařilo získat dotaci ve výši osmadvaceti milionů korun ze Státního fondu životního prostředí. „Uspěli jsme v první výzvě. Zbytek do celkové částky doplatí město,“ řekl dále Randula.

Starosta Letovic Radek Procházka předpokládá, že město si na investici vezme úvěr. „Bude se tím ale teprve zabývat zastupitelstvo města,“ uvedl.

Škola nyní vypisuje výběrové řízení na dodavatele stavby. Během letošního roku chce zvládnout veškeré přípravné práce, dělníci nastoupí pravděpodobně na jaře příštího roku. Během úprav budou mít žáci běžné vyučování.

„To, co nebude možné udělat za provozu, necháme na letní prázdniny,“ dodal starosta.