Tento víkend se v rybníku v Jedovnicích neplácají plavci, ale jedna ryba vedle druhé. Kapr, amur, tolstolobik. K vidění jsou i líni, candáti a sumci.

Mezi rybáři, kteří se činí s podběráky, třídí a váží ryby a nosí je do kádí, je vidět i jedna slečna. „To je sousedka. Nedala si říct. Už se i vyválela v blátě, ale maká jako ostatní,“ chválí mladou rybářku šéf jedovnických rybářů Josef Kocman.

Stovky lidí se přišly podívat na tradiční výlov největšího rybníka na Pohořelicku Vrkoče.
Výlov pobavil i poučil. Mezi rekordmany zaujal jedenašedesátikilový sumec Pepa

Ten už loví kapry v jedovnickém revíru přes čtyřicet let. Pod rukama se mu mrskají štíhlé štiky. „Moje srdcovka je támhle candát,“ ukazuje do vedlejší kádě.

Na tradiční výlov se přišly podívat davy lidí. Cestu lemují stánky s občerstvením. Grilované a uzené maso, párky v rohlíku nebo palačinky. Nejdelší fronty jsou u rybích specialit. „Koupila jsem si kapří hranolky. Už se těším, jak si pochutnám,“ nese si tácek Ivana Plachá.

Přijela s přáteli z Brna. „Zamlada jsme jezdili autobusem a pak jsme si dali túru zpátky do Brna. Teď už jezdíme autem,“ vzpomíná žena.

Kromě kapřích hranolek jsou k dostání i okouní a sumčí nebo další ryby na grilu. „Kdepak, to si nedáme. Už jsme je zkusili a byli jsme zklamaní. Je to takový fast food,“ škaredí se Simona Martinová.

Tomáš Julínek
Dohoda mezi Julínkem a boskovickou nemocnicí? Obě strany zatím mlčí

Jezdí sem s manželem pravidelně z Brna. Ryby si koupí a podle svého upraví doma. Před tím si dají svařák a bramborák, projdou se kolem rybníka.

Opodál si pochutnává na langoši Petr Novák s partnerkou. „My na ryby moc nejsme. Ale i tak jsme tu už počtvrté, líbí se nám tady. Plánovali jsme výlet na motorce, ale je už zima,“ postesknul si milovník langošů.

Děti dávají před rybími specialitami přednost palačinkám. Když obdivují ryby v kádích, mají pusy bílé od cukru. „Co to je za rybičku, která ukazuje bříško?“ ptá se táty malý kluk.

Davem se prodírají lidé s igelitkami. Nesou si domů ryby živé nebo zpracované šikovnýma rukama místních rybářů. „Koupil jsem dva kapry. Jednoho vyudíme a druhý půjde do mrazáku,“ řekl Leoš Zouhar, zatímco se mu mrská taška v ruce.

Na odbyt jdou i jiné druhy. „Já mám candáta. Udělám ho zprudka na oleji. Nedávám moc koření, jen trochu kmínu. Na talíři se zakape máslem a citronem,“ prozradil recept Josef Zukal.

Ilustrační foto.
Dušičky: hřbitovy otevřou i večer a přibývá falešných kameníků

Vůně rybiny se nad Olšovcem line celý víkend. Jedovnice zaplavily stovky aut, na výlov se každoročně přijedou podívat tisíce návštěvníků. „Je to tu fajn. A ani nám neprší za krk,“ je spokojený jeden z nich.