Blanenská nemocnice by již brzy měla mít nového ředitele. Včera při výběrovém řízení členové komise hodnotili schopnosti pouze jediného kandidáta. A to dosavadního náměstka ředitelky pro správu nemocnice, Milana Klusáka. Blanenským radním nakonec doporučili jmenovat jej na post ředitele.


„Tento muž zná ekonomické i technické zázemí nemocnice a byl blízkým spolupracovníkem dřívější ředitelky Ilony Rybářové,“ prozradila o něm starostka Blanska Jaroslava Králová. Kromě ní o budoucnosti Klusáka rozhodovali v komisi i místostarostové, zastupitel a doktor Zdeněk Grünwald, představitelé České lékařské komory, Unie sester a odborného svazu pracovníků ve zdravotnictví.


Klusák musel splnit podmínky, jako nejméně pětiletá praxe ve zdravotnictví, zkušenosti s řízením i ukončené vysokoškolské vzdělání. „Blanenští radní by Klusáka měli jmenovat ředitelem nemocnice již příští týden,“ doplnila starostka.

Hned po výstupu před komisí se Klusák svěřil se svými pocity. „Samozřejmě jsem byl nervózní, teď mám pocity různé. Uvidíme, co ukáže budoucnost,“ řekl.
Nyní se chce Klusák naplno věnovat mamografickému screeningu, který budou moci zdravotníci v nemocnici v brzké době znovu bezplatně provádět.
V hlavě budoucí ředitel nosí spoustu námětů na zlepšení péče o pacienty. „Záleží ale i na zdravotních pojišťovnách a jejich postoji,“ upozornil.


Primářka Naděžda Formánková, která v blanenské nemocnici působí, by Klusáka jako ředitele uvítala. „Vidím to jednoznačně pozitivně. Pan Klusák zná problematiku nemocnice a byl nejbližším spolupracovníkem paní ředitelky, takže bude pokračovat ve velice kvalitním trendu, který v Blansku začala,“ uvedla Formánková a vzpomněla, že budoucí ředitel je z Blanska, takže nevylučuje, že se bude chovat jako patriot.