Prvním nástrojem, na který se Tomáš Franc začal učit hrát, byla trumpeta. „Jako malého mě totiž rodiče přihlásili do Základní umělecké školy v Jedovnicích, kde jsem s trubkou začínal," vypráví muzikant.

K dalším nástrojům se Franc dostával postupně. „Po čase jsem si koupil zobcovou flétnu, potom jsem se naučil i na mandolínu a ukulele a jednu dobu jsem hrál i na baskytaru," vyjmenovává Franc s tím, že jeho hlavním nástrojem je ale trumpeta.

Kromě klasických nástrojů ale umí Franc zahrát například i na starý lidový hudební nástroj zvaný grumle.

Hrát na tolik nástrojů se Franc naučil přesto, že mu chybí prst na ruce. „Když mi bylo dva a půl roku, připletl jsem se k cirkulárce a ta mi usekla prostředníček na levé ruce," vypráví Franc. Hru na nástroje si tak musel trochu přizpůsobit.

Za svoji dosavadní hudební kariéru prošel Franc několika hudebními kapelami. „Teď už ale nemám tolik času, a tak hraji většinou jen s Bivojankou a některé plesy s kapelou Arcus," vysvětluje.

Na ples Bivojanky si ale Franc nacvičil parádní číslo, při kterém hraje s pomocí svých kolegů z kapely na čtyři nástroje současně. „Nejdřív jsem to cvičil doma sám a pak s klukama. Trénovali jsme to asi dva měsíce," dodává muzikant.