Podle vedoucího odboru kanceláře tajemníka blanenské radnice Jiřího Kučery je novinka zatím k dispozici v češtině, ale v nejbližší době přibude i její anglická a německá verze. „Pro tento typ turistického průvodce jsme se rozhodli proto, že se jedná o moderní způsob komunikace, který díky chytrým telefonům využívá stále víc lidí. Využili jsme šedesátitisícovou dotaci z Jihomoravského kraje, kterou jsme získali na zkvalitnění služeb pro turisty," vysvětlil Kučera.

Jízdní řády i lékárny

Upozornil například na mapu města, v níž jsou vyznačené všechny body, které mohou návštěvníky Blanska zajímat. Ke každé atrakci zájemce zavede navigace. Nechybí kalendář akcí, informace o možnostech dopravy včetně jízdních řádů městské hromadné dopravy, Krasobusu a cyklobusů, tipy na ubytování, přehled restaurací, bankomatů, supermarketů, čerpacích stanic, lékáren či různých úřadů. „Ještě doplníme nějaké drobnosti a fotografie, ale jinak je aplikace připravena na ostrý provoz. Počítáme samozřejmě s pravidelnou aktualizací," doplnil Kučera. Pokud bude někdo něco postrádat, může na to upozornit přes kontaktní formulář přímo v aplikaci.

Mezi turistickými atrakcemi je zařazený například blanenský zámek, kde sídlí Muzeum Blanenska. „Jsem ráda, že v tomto moderním typu průvodce zámek je. Každá cesta, jak ukázat, že v Blansku máme různé památky a zajímavosti, je dobrá. Samozřejmě uvítám, když aplikaci turisté budou využívat a přijdou k nám," zhodnotila ředitelka muzea Pavlína Komínková.