Na překážky na náměstí Republiky upozorňují Blanenští již delší dobu. „Náměstí je důležitou spojnicí mezi středem města a třeba nemocnicí, ordinacemi dalších lékařů či lékárnou. Aby se tam dostaly maminky s kočárky, musí náměstí obcházet po ulici Sadové či Rožmitálové, nemluvě o nedůstojném prodírání se mezi auty na parkovišti u hotelu Dukla,“ postěžoval si v diskusi na webových stránkách města muž, který se podepsal jako Honza1.

S tímto postřehem se na vedení města obrací více lidí. Radnice proto bude požádat o dotace na stavbu betonové rampy. „Rampa i se zábradlím bude vypadat jako ta, kterou jsme nechali udělat podél schodů na sousedním Wanklově náměstí. Bezbariérový pás uděláme uprostřed širokého schodiště, které vede od přechodu pro chodce před zastávkou hromadné autobusové dopravy a ústí přímo na náměstí Republiky,“ upřesnil šéf investičního odboru Marek Štefan. Podle něj rampa bude stát kolem čtvrt milionu korun.

Blanenští se zaměřovali na bezbariérové cesty ve městě zhruba tři roky. Podle Štefana jsou nyní propojená sídliště i různé instituce. „Lidé mají vždycky možnost se dostat do cíle bez problémů, i když ne vždycky tou nejkratší cestou,“ dodal Štefan.