Hladina řeky Svitavy přesáhla v Letovicích a Prostředním Poříčí hranici 2. stupně povodňové aktivity. Situace se zklidnila až ve čtyři hodiny odpoledne. „Zaznamenali jsme pokles na přítoku do nádrže Křetínka. Odpouštíme zhruba sedm kubíků, takže průtok v řece je neškodný. Zmírnění nastalo také v Letovicích,“ přiblížil dispečer Povodí Moravy Radomír Prudek.

Kvůli neustávajícímu dešti se voda držela na silnici z Uhřic do Jevíčka. „Silnice je zaplavená. Dá se tam projíždět jen po jedné straně a je tam přikázáno jet třicet kilometrů v hodině,“ uvedl starosta Uhřic Karel Riesner. Podle něj je v těchto místech podobná situace běžná. „Při jarním tání nebo když víc zaprší, stojí na silnici voda. Nemá totiž kam odtékat, tak se rozlévá přes krajnice a do polí. Máme s tím problémy už od roku 2002, kdy tam silničáři udělali nevhodné úpravy. Naše žádosti o to, aby to napravili, zatím nebyly vyslyšeny,“ dodal starosta. Podle něj nyní ani nemá cenu tam odčerpávat vodu, protože neustále přitéká další.

Do terénu vyrážejí letovičtí dobrovolní hasiči. Ti kontrolují choulostivá místa v okolí. "V Kladorubech se přelívá částečně na silnici potok. Na dalších místech se zatím voda drží v korytech. Hasiči museli také zdolat zaseknutý kmen stromu ve vodě pod mostem v Třebětíně. Zkontrolovali také stavidla. " přiblížil starosta Letovic Radek Procházka s tím, že v jednom případě se mužům podařilo odvrátit nebezpečí záplavy. Z jednoho ze stavidel totiž odstranili nánosy nečistot, které je ucpávaly.

V Adamově voda zaplavila spodní část podjezdů pod železničním koridorem na silnici mezi městem a Bílovicemi nad Svitavou. Silničáři tuto silnici zavřeli, stejně tak silnici mezi Lhotou Rapotinou a Oborou.

Podle hrázného na Křetínce Milana Hejla napadlo nejvíce srážek mezi sedmou a desátou hodinou ráno. „Šlo o obrovské množství srážek, takže hladina vody v řece teď frčí nahoru,“ upřesnil Hejl.