Z hlavních silničních tahů byla v době, kdy voda ve městě dosahovala maxima, průjezdná jen ulice Sokolská.

„Kolem domu to byla zepředu i zezadu jedna velká řeka, voda sahala do výšky jednoho metru. Bydlím tady třicet let a nikdy jsme nic takového nezažili. To, co přišlo nedávno, když tady stála voda na silnici, proti tomuto nic nebylo,“ uvedla předsedkyně samosprávy domu v Komenského ulici Anna Gebelová. Lidé včera před domem sušili věci, které měli uložené ve sklepních kójích a v suterénu. „Náš dům je v dolině, proto to tady asi odnesl nejvíc. Hasiči tady čerpali vodu asi tři hodiny a my jsme uklízeli až do jedné ráno,“ dodala Gebelová.

Podle informací tajemníka boskovické radnice Pavla Vlacha se na město při průtrži lilo asi kolem osmdesáti litrů vody na metr čtvereční. „Bylo to opravdu mimořádného. I Boskovický potok na Mladkov, který je jinak úplně suchý, byl nyní až po hrany naplněný vodou. Lapač vody v průmyslové zóně mírně přetékal, přitom dosud ho ještě nikdy voda nezaplnila. Na budově základní školy ve Slovákově ulici voda sahala dvacet centimetrů pod okna,“ popsal tajemník. „Vystěhovali jsme jeden byt v Bílkově ulici a jednu rodinu na Bělé,“ dodal Vlach.

Sedací souprava, postele, lednička či pračka před domem. Tak to včera vypadalo v Bělské ulici, kde voda zaplavila tři přízemní domy. Voda do nich nevnikla z blízké říčky, ale ze dvora. „Když jsem viděla, že voda se v řece drží, byla jsem klidná. Vůbec jsem nečekala, že přijde z druhé strany. Bála jsem se, že se dveře ze dvora provalí a vyšplíchne nás to ven, mám malou dceru a byla tady i kamarádky s dětmi. To se nakonec nestalo, ale utopila se nám morčata,“ popsala Veronika Marková z Bělské. Rodina před domem sušila prakticky veškeré zařízení. „Jsme tady v nájmu. Po tomto zážitku se asi odstěhujeme,“ dodala žena.

Asi čtyřicet centimetrů vody v celém domě měla také rodina Švábova, která dům v Bělské ulici používá jako chalupu. „Bydlíme v Újezdě u Boskovic, zavolala nám sousedka. Přijeli jsme v jedenáct v noci, byla tady hrozná spoušť. Jsme rádi, že jsme přímo u toho nebyli,“ uvedl Jiří Šváb.

Včera v Boskovicích tři úklidové čety s multikárami čistily hlavní průtahy, na dnešek mají naplánovaný úklid vedlejších ulic, v pátek budou opravovat poničené chodníky. „Vodohospodáři také zprovozňovali čistírnu odpadních vod „B“, kam nateklo sto dvacet centimetrů vody, která zničila rozvaděče,“ dodal Vlach.