Aktuálně dělníci pracují na odvlhčení budovy. Sportoviště se totiž dlouhodobě potýká se zemní vlhkostí, která vzlíná z podloží.

Hydroizolace objektu má totiž svá nejlepší léta dávno za sebou. Město řeší odvlhčení obvodových stěn. Pracovníci celou budovu sportovní haly nejprve kolem celého obvodu obkopou.

Poté je v plánu očištění a ke sjednocení povrchu zdiva. „Do předem vyvrtaných otvorů v obvodovém zdivu budou provedeny chemické injektáže. Na těsnící stěrku pak přijde svislá izolace, která bude následně ochráněna tvrzeným polystyrenem,“ popsal na webu města rozsah oprav Jiří Svoboda z blanenského odboru správy a rozvoje města.

Plynule a bez semaforů projedou řidiči po novém kruhovém objezdu na silnici I/43 u Sebranic.
Okružní křižovatka na I/43 u Sebranic. Semafory zmizí, řidičům se uleví

Práce mají být dokončené příští rok v únoru a přijdou na necelé čtyři miliony korun bez daně. Týkají se i vnitřních prostor sportovní haly.

Rekonstrukce podle zástupců města nijak neovlivní sezonu sportovních klubů. „Vnitřní práce jsou naplánované na etapy a týkají se pouze šaten a provozních místností v přízemí. Hlavního sálu jako takového se nedotknou. Na čas uzavřená bude pouze posilovna,“ upřesnil Svoboda.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Na antukových kurtech vedle sportovní haly je už připravená nafukovačka pro tenisty. V provozu je od pondělí 30. října. Zájemci o hru si musí plochu zarezervovat přes registrační systém. Hodina stojí v pracovní dny šest set korun. O víkendech pak zaplatí za stejný časový úsek pětistovku.

Tenis si tam zájemci zahrají po dlouhé pauze. „Minulý rok se hala nenafukovala z důvodu skokového navýšení energií. Teď už jsou ceny stabilizované a po domluvě s tenisovým klubem byla hala nafouknutá,“ sdělili zástupci města.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Historie na silnici. Fanoušci starých vozů zaplnili centrum Adamova

Zdroj: Deník/Jan Charvát