O zhruba týdenní výluku se zasadilo vedení Správy železniční dopravní cesty. „Rozhodli jsme se tak především kvůli čištění míst v kolejišti, kde se usazuje spodní voda a způsobuje drobné problémy. Nejedná se však o nic výjimečného. K podobnému zásahu musí dojít na většině tratí přibližně jednou ročně. Bereme to jako běžnou údržbu," oznámil zaměstnanec společnosti Jakub Ptačinský.

Náhradní autobusová doprava zajistí transport cestujících vždy od půl deváté ráno do čtvrt na dvě odpoledne. „Po domluvě se železničáři jsme se pro tuto dobu rozhodli především kvůli tomu, abychom se vyhnuli ranní a odpolední dopravní špičce, kdy lidé cestují do práce nebo naopak. Navíc jde pouze o regionální dráhu, kterou nevyužívá tolik lidí. Jedná se o deset vlaků každý den, pět ve směru na Boskovice a pět na Skalici nad Svitavou," uvedla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

O víkendu však vlaky pojedou ve stejných časech jako dosud. „Vyjdeme tak vstříc lidem, kteří v sobotu a neděli využívají vlaků třeba k výletům. Přeci jen se jedná o svým způsobem kosmetické úpravy, takže na jejich dokončení nemusíme tolik spěchat," vysvětlil Ptačinský.

Zastávky pro náhradní autobusovou dopravu umístí ve Skalici nad Svitavou u nádražní budovy do prostoru, kde běžně staví klasické linkové spoje. V Boskovicích tradičně přímo na cestu pod nádražní budovu.

Pokud to jen trochu jde, snaží se dopravci podle svých slov zajistit nízkoprahové autobusy. V tomto případě to nebude možné. „Bohužel se nám nepodaří vždy zajistit vozy vhodné pro cestování vozíčkářů nebo lidí s jízdními koly. Musí proto volit jiný způsob dopravy nebo počkat na jiný spoj," upozornila Šubová.