„Jedná se o opravu tak zvaného kolejového svršku, tedy kolejnic, pražců a štěrku. Součástí opravy bude také potřebná kontrola elektroinstalace na trati,“ popsal práce na trati tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Opravy kolejí, které budou technici provádět až do úterního odpoledne, si vyžádají změny v jízdních řádech. Osobní vlaky proto o víkendu mezi půl devátou ráno a půl sedmou odpoledne a v pracovních dnech mezi půl devátou ráno a půl třetí odpoledne nahradí autobusy. Ty budou lidi převážet mezi Brnem a zastávkou v Bílovicích nad Svitavou.

„Snažili jsme se výluky v dopravní špičce eliminovat, přesto je oprava nutná a dotkne se i tohoto víkendu. Cestující se nemusí obávat, že by přistavené autobusy kapacitně nestačili. K dispozici bude stejný počet míst pro cestující jako ve vlacích,“ vysvětlila mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Dodala, že vlaků vyšších tříd se omezení nedotkne. Cestující tak budou moci při cestě z Brna použít vlaky EC nebo rychlíky. Ty budou mimořádně zastavovat i v Adamově.

Šubová také upozornila, že náhradní autobusy budou od brněnského nádraží vyjíždět v předstihu. Potřebují prý totiž více času na projetí Brna. Autobusy červené linky A přitom nebudou projíždět zastávkou v Židenicích.