Hladina řeky Křetínky v Prostředním Poříčí se ráno dostala na první stupeň povodňové aktivity. Do druhé hodiny odpolední ještě stoupala, ale pak začala postupně klesat. V deset večer na řece stále platil první povodňový stupeň, ale v neděli ráno už byla Křetínka téměř na normálním stavu. „V noci se nečekají významné srážky, ale vlivem dotoku budou stoupat průtoky ve vodních tocích, zejména ve stanicích ve středních a dolních úsecích. V horních úsecích toků budou v noci průtoky kulminovat," sdělila v sobotu večer k celkové situaci v povodí Moravy mluvčí podniku Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Silný vítr shazoval v sobotu stromy, hlavně večer a v noci. Hasiči uklízeli spadené stromy ze silnic například v Bukovince, v Senetářově, v Rozsíčce či v Bedřichově. „Na Blanensku jsme ve čtrnácti případech odklízeli spadené stromy nebo větve ze silnic. V Blansku na ulici Hořická museli hasiči provizorně zajistit větrem uvolněnou střešní krytinu na garáži," shrnul mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Teplota se odpoledne na řadě míst Blanenska vyšplhala nad deset stupňů Celsia. Lidé tak chodili s rozepnutými kabáty, nechali doma šály a čepice, obuli lehčí boty.