Zajímavé nahrávky se však na radnici nehromadí. „Pokusili jsme se tak zaujmout lidi, protože jsme se dozvěděli, že se jim znělky v rozhlase nelíbí,“ uvedla tajemnice adamovské radnice Libuše Špačková.

Amatérští i profesionální hudebníci tak mohou uvést svou fantazii do pochodu a pak se se svým dílem přihlásit na městském úřadě.

Hudební skladby by měly být dvě. Znělka zpráv a oznámení a znělka smutečního oznámení. Asi třicetivteřinová hudební díla by jejich autoři měli odevzdat na CD v obálce s nápisem „Znělka rozhlasu“, a to do konce března.

„Zatím se nám ale nikdo nepřihlásil a přiznám se, že jsme s touto variantou nepočítali,“ je zklamaná Špačková. Znělku, která se line z městského rozhlasu v současnosti, vytvořil už dávno skladatel na zakázku. Soutěž měla život obyvatel Adamova oživit.

Pokud se do soutěže někdo z nadšenců přihlásí a stane se výhercem, čeká na něj finanční odměna. „Konkrétní částku nemáme. Záleží na představě vítěze a dohodě mezi jím a vedením města,“ přiblížila Špačková.

Nejlepšího ještě čeká podepsání smlouvy, kde by se vzdal dalších nároků na odvodné peníze.