Stavět začali Vilémovičtí před týdnem. „Se stavbou jsme teprve na začátku. Původně jsme chtěli hřiště postavit svépomocí. Potom jsme ale zjistili, že na projekt můžeme dostat dotaci. Stavbu jsme proto přerušili a požádali o dotaci, kterou nám ministerstvo pro místní rozvoj schválilo," řekl starosta Vilémovic František Kala.

Hřiště na vybíjenou rozšíří stávající vilémovický sportovní areál. „Teď chystáme podkladovou desku, tu musíme srovnat a vysypat kamennou drtí a štěrkopískem," vysvětlil starosta. Hřiště o rozměrech asi třicet krát dvaadvacet metrů bude oplocené záchytnou sítí. Využijí jej sportovci pro nejrůznější míčové hry. „Mezi lidmi se vžil název hřiště na vybíjenou, ale samozřejmě je určené pro další sporty. Třeba na nohejbal, volejbal a další hry," řekl starosta.

Obec zaplatí necelou polovinu nákladů na stavbu hřiště. „Ministerstvo pro místní rozvoj nám schválilo dotaci čtyři sta tisíc. Zbytek doplatíme z rozpočtu obce," uvedl starosta.

Nové hřiště Vilémovičtí vybaví i umělým povrchem. „Na hřišti bude umělá tráva. TJ Vilémovice dostane na umělý povrch dotaci od krajského úřadu," řekl starosta. „Dostaneme dvě stě tisíc. Umělý povrch bude stát něco přes tři sta tisíc. Ten zbytek doplatí obec ze své kasy," řekl hospodář TJ Vilémovice Milan Kučera.