Ačkoliv Poseidón akci ještě oficiálně nezahájil, několik dětí krátce po druhé hodině odpoledne už přebíhání lávky pilně trénuje. Na první pohled se zdá, že přejít lávku z dřevěných prken plovoucích na polystyrenových deskách nemůže být nic těžkého. Děti na ní totiž balancují docela obstojně, i když občasnému pádu do vody se stejně nevyhnou.

To už ale přichází vládce moří se svým trojzubcem a akci zahajuje. Jak jinak, než snahou o překonání rybníka suchou nohou – po lávce. Po prvních pár chatrných krocích už se ale Poseidón řítí do hlubin vody.

Tři disciplíny

Po něm si na začátek lávky stoupá další borec – vodník v pruhovaných plavkách. Ani ten však druhého břehu bez namočení nedosáhne. Soutěž ale už může začít. „Soutěží se ve třech disciplínách. První je přechod po lávce přes rybník na čas. Druhá je pádlování na surfovém prkně přes rybník a třetí disciplína je kombinovaná, kdy musí soutěžící nejprve nalít vodu do konvičky, tu přenést a potom ve člunu ručkovat po laně přes rybník. Hlavní cenou pro vítěze je Posedónův trojzubec, dále třeba sladkosti a další drobnosti," popisuje jedna z pořadatelek akce Anežka Štelclová s tím, že letos se soutěže zúčastnilo čtrnáct soutěžících. „Účast je srovnatelná s minulými ročníky," říká pořadatelka.

Jedním ze soutěžících je i malý klučina Dominik. „Voda byla teplá, lávku jsem dnes přešel aspoň desetkrát a nebylo to ani moc těžké," říká Dominik.

Kromě soutěžících se na akci pobavili i diváci. „Letos jsem se sem přijel podívat poprvé a myslím, že pro pobavení místních i přespolních je to moc dobrá akce. Já osobně ale zkoušet přebíhat přes lávku určitě nebudu," směje se jeden z diváku Pavel Kuchař, který do Vilémovic přijel na kole z Ostrova u Macochy.