„Slouží již přes padesát let. Je značně opotřebovaná, zašlá a má nerovný povrch. Někdo na ní může snadno i uklouznout," přiblížil starosta Vilémovic František Kala.

Vedení obce chce nevyhovující podlahu letos vyměnit za novou parketovou palubovku. „Myslíme si, že vzhledem k aktivitám, které se v tělocvičně odehrávají, bude nejlepší. Pokud nám ale odborná firma doporučí vhodnější nebo levnější plochu, rádi si necháme poradit," uvedl Kala.

Tělocvična o rozloze asi sto dvaceti metrů čtverečních sloužila původně žákům základní školy. „V sedmdesátých letech minulého století ji přestali využívat a od té doby se v ní konají aktivity všeho druhu," nastínil Kala.

Obec již má na opravu hotový projekt a požádala o dotaci Jihomoravský kraj. „Můžeme získat dvě stě tisíc korun. Nová podlaha ale přijde celkem na zhruba osm set tisíc, takže podstatnou část budeme muset zaplatit z rozpočtu. Rádi bychom s pracemi začali v květnu nebo červnu," upřesnil Kala.

Na novou podlahu v tělocvičně se těší například Anežka Štelclová, která místní ženy učí cvičit na míčích. „Je perfektní, že budeme mít novou. Stávající má hodně nerovný povrch. Je zvlněná, protože se do ní za ta léta dostala spodní vlhkost. Dřevěná prkna se postupem času od sebe částečně oddálila, mezi spárami je hodně nečistot. Takže nová palubovka bude lepší nejen pro cvičení, ale i z hlediska úklidu," popsala Štelclová.