„Bude to především slavnost mečíků a jiřin, ze kterých budou po celém areálu zahradnictví vyrobeny netradiční dekorace,“ řekl majitel zahradnictví František Kopřiva, který doplnil, že květinová akce v Šebrově je mezi lidmi oblíbená. „Děláme něco podobného ještě na Vánoce a na jaře, ale tato podzimní slavnost je nejoblíbenější. Loni přišlo kolem tří až čtyř tisíc lidí,“ prozradil Kopřiva.

Letos jsou slavnosti pojaté na téma Indiánské léto. „Po areálu máme naaranžovaná týpí a také máme pozvanou indiánskou skupinu Chyag, která vystoupí vždy v jedenáct a ve třinácti hodin,“ sdělil Kopřiva. Od indiánů si lidé mohou koupit také jejich cédéčka či originální náramky.

Na programu květinových slavností je také od patnácti hodin ukázka aranžování květin a o zábavu budou mít postaráno i děti. „Budou si moci udělat květinové aranžmá, náhrdelníky z jeřabin, čelenky nebo si mohou nechat pomalovat obličej speciálními barvami,“ prozradil majitel.

Od deseti a od čtrnácti hodin si také lidé budou moci prohlédnout výrobní prostory zahradnictví, kam jinak běžný návštěvník nemá přístup. „Ukážu lidem způsob pěstování macešek a chryzantém či jak funguje sázecí stroj,“ uzavřel Kopřiva.