1. ZABIJAČKOVÉ HODY

Kdy? Sobota, 14.00

Kde? Cetkovice, kulturní dům

Je libo vařené maso, zabijačková polévka, tlačenka, jitrnice, jelito, škvarky, paštika či vepřové sádlo? To všechno bude v sobotu odpoledne k mání v areálu kulturního domu v Cetkovicích. Tamní kulturní, školský a sportovní výbor totiž pořádá obecní zabijačkové hody. Začátek je ve dvě hodiny odpoledne. Zájemci si mohou zabijačkové dobroty odnést domů nebo sníst přímo na místě. „Tekuté občerstvení je zajištěno. S sebou si přineste dobrou náladu a nádoby na zabijačkové pochoutky," vyzývají pořadatelé.

2. TURISTICKÁ VYCHÁZKA

Kdy? Sobota, 9.40

Kde? Boskovice, sraz na autobus. nádraží

Boskovičtí sokoli a tamní klub českých turistů pořádají v sobotu první letošní turistickou vycházku. Sraz účastníků organizátoři určili na deset minut po půl desáté ráno na boskovickém autobusovém nádraží. Odtud pojedou do Rozseče nad Kunštátem. Osmnáctikilometrová trasa povede z Rozseče přes Makov, Rudku, Sebranice a Mladkov zpět do Boskovic. Jestli budou nepříznivé povětrnostní podmínky, zkrátí si účastníci trasu autobusem. Po cestě se počítá s opékáním párků, takže do batůžku si zájemci mají přibalit nějakou vhodnou uzeninu.

3. TANEČNÍ MARATÓN

Kdy? Sobota, 16.00 až 18.00

Kde? Blansko, dům dětí a mládeže

Taneční maratón v maskách pořádá v sobotu Dům dětí a mládeže v Blansku. Zejména děti se v době od čtyř do šesti hodin odpoledne mohou těšit na veselý program. „Čeká je tanec, hry, bohatá tombola či soutěž o nejlepšího tanečníka v masce a kostýmu," lákají organizátoři. Prvních padesát příchozích dostane zdarma pitíčko a tatranku. Vstupné stojí padesát korun, jeho součástí je i tombola a občerstvení. Vstupenky budou slosovatelné.

4. DĚTSKÝ KARNEVAL

Kdy? Sobota, 14.00

Kde? Vážany, kulturní dům

Děti v maskách budou vítány v sobotu odpoledne také ve Vážanech. Tamní dobrovolní hasiči a zástupci obce pořádají dětský karneval s podtitulem Cesta na severní pól. „Na psím spřežení pojedeme krajinou ledu, ledních medvědů a tučňáků. Pokusíme se vysvobodit ledoborce zamrzlé v Severním moři a při polární záři ulehneme do eskymáckého iglú," slibují pestrý program pořadatelé. Součástí karnevalu bude i soutěž Vážanský slavík. Autoři obrázků na téma polární výpravy dostanou odměnu.

5. RŮŽOVÝ KAVALÍR

Kdy? Neděle, 17.30

Kde? Blansko, kino

Stačí se pohodlně usadit do sedačky v blanenském kině. A rázem se divák ocitne v honosném prostředí Metropolitní opery v New Yorku. Tento zážitek znovu nabídne lidem z Blanska a okolí tamní kino. V neděli od půl šesté odpoledne záznamem opery Richarda Strausse Růžový kavalír. Hlavními tématy Straussovy opery s komickým dějem jsou láska a intriky ve Vídni osmnáctého století. V roli maršálky – kněžny z Werdenbergu – se představí Renée Fleming a jejího mladého milence ztvárnila Susan Graham. Dvě stě minut trvající záznam nastudovaný v němčině doprovází české titulky.

6. DEGUSTACE JABLEK

Kdy? Neděle, 14.00

Kde? Velké Opatovice, restaurace Malá Haná

Kdo má rád jablka, může se v neděli odpoledne vydat do restaurace Malá Haná ve Velkých Opatovicích. Velkoopatovičtí zahrádkáři tam pořádají degustaci jablek. Jablka různých odrůd mohou zájemci ochutnat a vzorky místních pěstitelů také ohodnotit.