1. POHÁDKOVÉ ODPOLEDNE

Kdy? Neděle, 14.00

Kde? Jedovnice, kino

Pohodlně se usadit a na chvíli se nechat vtáhnout do světa pohádek, kde dobro vždy vítězí nad zlem. Tento program nabízí na neděli kino v Jedovnicích. Pohádkové odpoledne tam začne ve dvě hodiny. Malé i velké diváky čekají čtyři pohádky běloruská O Slunci, Mrazu a Větru, německá Jak knížepán obchodoval a od bratří Grimmů O lišce, která měla pytel nápadů, a Král Drozdobrad. Vstup je zdarma.

2. KARNEVAL NA LEDĚ

Kdy? Neděle, 16.00

Kde? Blansko, zimní stadion

Čarodějnice, Spiderman, beruška nebo rytíř se štítem a mečem. Rej různobarevných masek na ledě a na bruslích. Zábavné soutěže, volba krále masek o lákavé ceny. Dům dětí a mládeže Oblázek Blansko pořádá v neděli odpoledne dětský karneval na ledě. Ten se koná od čtyř hodin odpoledne do půl šesté na ledové ploše zimního stadionu v Blansku. Karneval je pro děti od tří let.

3. SKAUTSKÝ PLES

Kdy? Sobota, 19.41 h

Kde? Blansko, katolický dům

Plesová sezona pokračuje. Na svůj bál zvou v sobotu například skauti z blanenského střediska Světla. Stalo se již tradicí, že jejich plesy mají nějaké téma. Letos to bude Pearl Harbor večírek v důstojnickém klubu. Originální je začátek plesu v 19.41 hodin. K tanci a poslechu bude hrát kapela K-Band.

4. KONCERT V GALERII

Kdy? Neděle, 16.00

Kde? Boskovice, Galerie Otakara Kubína

Na hudební zážitek se v neděli odpoledne mohou těšit návštěvníci Galerie Otakara Kubína. Mezi obrazy tam vystoupí jazzový kytarista a skladatel Tony Ackerman s dalším jazzovým muzikantem Martinem Kratochvílem. Začátek koncertu je ve čtyři hodiny odpoledne.

5. PLES LEDEKO

Kdy? Sobota, 20.00

Kde? Letovice, kulturní dům

Dámy se obléknou do krásných šatů, pánové do obleků a mohou vyrazit na ples zemědělské společnosti Ledeko, který se bude konat v sobotu v Letovicích. K tanci a poslechu zahraje kapela Arcus. „Návštěvníkům nabídneme různé speciality. Budou moci ochutnat třeba naše mléko, což se na jiných plesech nevidí," láká na bál vedoucí obchodního úseku Kamil Vystavěl.

LEONA PAROULKOVÁ

ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI