Pro milovníky hip hopu začne víkend už v pátek večer. V boskovickém Music clubu Prádelka v devět hodin odstartuje hiphopová show. „Vystoupí zde například zlínská formace Idea Fatte, která patří ke špičce na české hiphopové scéně. Na kontě má už tři studiové desky, což je v moravských hiphopových luzích a hájích ojedinělé,“ lákají pořadatelé. Této skupině bude v boskovické Prádelce sekundovat Diamond Fellaz a Mc Luis s DJ Poetjam, což je mladá hiphopová kapela z Blanska.

Pro koho se víkendový výlet neobejde bez něčeho dobrého k snědku, neměl by vynechat tradiční domácí zabijačku v Agrocentru Ohrada ve Vískách. Čuníka tam skolí v sobotu v osm hodin ráno. „V průběhu dne bude možné sledovat výrobu lahodných jitrniček, voňavé tlačenky a dalších laskomin. Tyto tradičně kvalitní zabijačkové speciality si bude možné i odnést jako výslužku,“ zvou organizátoři. Od dvanácti hodin začnou v Ohradě nabízet k obědu zabijačkovou polévku, ovarový talíř, vepřový řízek a další dobroty. V podvečer k dobré náladě přispěje harmonika. Zabijačkovými specialitami budou moct nasytit žaludek také návštěvníci masopustního setkání v dřevěném kostelíku v Blansku. To začíná v neděli v devět hodin ráno bohoslužbou. Následnou farní zabijačku zpestří masopustní masky i zpěv při harmonice.

Ochutnávky budou v sobotu na programu také v Lipovci. Tam přijde na řadu něco ostřejšího. Při koštu slivovice v režii tamních záhradkářů se může každý přijít pochlubit zkapalněnou loňskou úrodou (nejen) švestek. „Vzorky budeme přebírat v sokolovně od deseti do dvanácti hodin. Do soutěže budou přijaty vzorky v množství půl litru,“ upřesňují zahrádkáři. Samotný košt začíná ve čtyři hodiny odpoledne, v sedm hodin večer znalci vyhodnotí tři nejlepší vzorky.

Do prostředí Metropolitní opery v New Yorku zájemce už poněkolikáté zavede sobotní program kina Panorama v Boskovicích. V přímém přenosu tam od tři čtvrtě na sedm večer tentokrát uvidí operu Giuseppe Verdiho Simon Boccanegra.

Plesová sezona vrcholí. Plesat se v sobotu bude například na maturitním plese boskovického gymnázia v boskovické Sokolovně, na plese Biskupského gymnázia Letovice v tamním Kulturním domě, na Maškarním plese v Okrouhlé, na Sportovním plese v Olešnici, na Obecním plese ve Vanovicích, na Hasičském bále v Šebetově či už v pátek na Mysliveckém plese v Olomučanech.