1. KOŠT SLIVOVICE

Kdy? Sobota, 16.00

Kde? Lipovec, sokolovna

Desátý košt slivovice pořádají v sobotu zahrádkáři v Lipovci. Uskuteční se v tamní sokolovně od čtyř hodin odpoledne. „Do soutěže budou přijaty vzorky v množství půl litru v sobotu od deseti do půl dvanácté dopoledne," vyzývají zájemce o soutěžení pořadatelé. Vyhodnocení tří nejlepších vzorků a losování cen začne v půl osmé.

2. DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Kdy? Sobota, 18.00

Kde? Velké Opatovice, kinosál

Kdopak to zvoní? To je název druhé autorské hry z pera Romana Krejčíře. V podání divadelního souboru teaTrum Velké Opatovice měla premiéru loni na konci listopadu. Tuto sobotu se uskuteční její pátá repríza. „Jedná se o hudební komedii o propletených vztazích nejen manželského čtyřúhelníku. Roli v nich hraje láska, žárlivost a také oxytocin," přiblížil Roman Krejčíř. Hrát se bude v kinosále ve Velkých Opatovicích. „Soubor chystá na příští týdny a měsíce řadu dalších vystoupení. Zúčastní se také divadelní přehlídky Hoblík v Hodoníně," dodal Krejčíř.

3. KŘEST CD

Kdy? Pátek, 15.30

Kde? Blansko, galerie města

Přátelé blanenského výtvarníka a režiséra Jiřího Poláška mu připravili dárek. Na vernisáži jeho obrazů jedenáctého ledna v Galerii města Blanska zazněly v podání herců blanenského divadla Ireny Vrtělové a Vladimíra Vrtěla texty autora o jeho vztahu k vlastní výtvarné práci a kumštu vůbec. Texty byly spojeny hudbou, kterou vybral a na piano zahrál Jaromír Kratochvíl. Příspěvek se líbil nejen účastníkům vernisáže, ale i Jiřímu Poláškovi. Pásmo proto nyní vychází na cédéčku nazvaném Vyznání Jiřího Poláška. Slavnostní křest nosiče se uskuteční v pátek v půl čtvrté v galerii při příležitosti ukončení výstavy.

4. ZÁMECKÉ TRHY

Kdy? Sobota, 9.00 až 12.00

Kde? Křtiny, zámek

Na zámku ve Křtinách se budou v sobotu konat už druhé zámecké trhy. Pořádá je Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny. Ve stáncích budou potraviny regionálních výrobců. Maso, koření, pečivo nebo sýry. Ale také zahradnické potřeby a další výrobky. „Trhy budeme dělat jednou za dva měsíce. Chceme vyjít vstříc regionálním výrobcům. A také přiblížit náš podnik více lidem a komunikovat s nimi," řekla Šárka Veselá ze Školního lesního podniku Křtiny. Součástí sobotních trhů budou i zabijačkové hody.

5. SOUSEDSKÝ BÁL

Kdy? Pátek, 20.00

Kde? Blansko, Dělnický dům

Ve stylu šedesátých let se tentokrát ponese Sousedský bál, který v pátek pořádají město Blansko a Kulturní středisko města Blanska. Ples zahájí starosta Ivo Polák. Hostem večera bude zpěvák Laďa Kerndl. „Na bále v hlavním sále zahraje hudební skupina Kreyn, v malém sále bude čaj o páté Pavla Borka, v horním patře pak cimbálová muzika Veronica. Dále jsou připraveny různé taneční vstupy a kouzelnická vystoupení," zvou pořadatelé. Ti slibují i bohaté občerstvení a tombolu.

6. TURISTICKÉ POCHODY

Kdy? Pátek, sobota, neděle

Kde? Velké Opatovice, hospoda Ho Jakobů

Na své si o víkendu přijdou milovníci dálkových pochodů. Klub českých turistů Malá Haná pro ně připravil hned několik pochodů. V pátek v osm hodin večer od hospody Ho Jakobů startuje devatenáctý ročník Malohanácké stovky. V sobotu od šesti hodin ráno pak devatenáctý ročník Opatovského šmajdu, který nabídne trasy v délce od deseti do sedmapadesáti kilometrů. A konečně v neděli ještě sedmý ročník Oldova memoriálu, který od stejné hospody odstartuje od devíti do jedenácti hodin. Na výběr bude z tras o délce šest a patnáct kilometrů. Všechny pochody mají start i cíl Ho Jakobů.