Na již tradiční novoroční koncert zvou v sobotu v sedm hodin večer Kunštátští. Koncert se uskuteční v tamním kulturním domě a vystoupí na něm Moravské klavírní trio a operní sólisté. Exkluzivním hostem bude sólistka tokijské opery Miki Isochi.

Moravské klavírní trio a operní hosté vystoupí v neděli i v Boskovicích. Novoroční koncert s přípitkem tam v Zámeckém skleníku začne v sedm hodin večer. „Novoroční koncert Moravského klavírního tria, tradičně s přípitkem, letos slibuje jedinečný hudební zážitek plný kosmopolitní atmosféry," uvedl mluvčí boskovického městského úřadu Jaroslav Parma s tím, že na programu bude výběr klasického evropského repertoáru a světoznámé árie.

Divadlo pro děti

Nudit se o víkendu nebudou ani lidé v Šošůvce. V sobotu v zasedací síni tamního kulturního domu začne v pět hodin odpoledne cestovatelská přednáška o ostrově Madeira. „Večerem posluchače provedou Zuzana Baláková a Jan Střítecký," stojí na pozvánce pořadatelů.

V neděli od tří hodin odpoledne se zase tamní obyvatelé mohou těšit na již devátý tříkrálový koncert Šošůvské scholy. Ten se uskuteční v kapli svatého Václava a svaté Anežky České.

V Blansku s víkendovým programem nezapomněli ani na děti. Herci Divadla na stromě si pro ně připravili divadelní představení Měla babka 4 jabka. Diváci v představení uvidí známé pohádky, jako O velké řepě, O zlé koze, O koblížkovi a O tom, jak dědek měnil, až vyměnil. Pohádka je určená pro děti od tří let.

Představení začne v neděli o půl jedenácté dopoledne v divadelním sále na ulici Kollárova 8 v Blansku. Vstupné je padesát korun.