V sobotu se má na jihu Moravy střídat hezké počasí s dešťovými přeháňkami. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 21 až 25 stupňů Celsia.

V neděli se přeháňky objeví už jen výjimečně. Obloha zůstane polojasná až oblačná, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 stupni.

Neděle by měla udělat tečku za nevlídným počasím z aktuálního týdne. Na různých místech jižní Moravy pršelo také ve čtvrtek 8. června, tedy na svátek Medarda. Pokud v tento den zaprší, pak podle známé pranostiky “Medardova kápě, čtyřicet dní kape” bude pršet prakticky po celý červen.

Boskovičtí koupili dvě bývalé prodejny potravin Jednoty. Ve Vratíkově a v ulici Bělská (na snímku). Chtějí je pronajmout a obnovit provoz.
Boskovičtí se pokusí restartovat prodejny potravin. Město koupilo dva obchody

Medardovské pranostiky mají podle odborníků z Českého hydrometeorologického ústavu reálný základ. Popisují typický rys středoevropského podnebí, a to letní vpády studeného a vlhkého mořského vzduchu. „Po 8. červnu skutečně často nastává pokles teplot a průměrná teplota z 9. června bývá překonána až 20. června,“ poznamenali meteorologové.

I když od začátku tohoto týdne v Česku prší, z hlediska polohy tlakových útvarů a frontální zóny o klasické medardovské počasí nejde. Při něm by měl do střední Evropy pronikat chladnější vzduch z Atlantiku, zatímco nyní vlhký vzduch se srážkami doputoval do Česka od jihu.