Plesová sezona sice již skončila, ale přesto si lidé mohou ještě zatančit. Třeba v pátek v Kuničkách. Místní tam pořádají od osmi hodin večer Jarní ples.

Po nedávném úklidu odpadků v Moravském krasu a kolem řeky Svitavy vyčistí v sobotu od devíti hodin dopoledne dobrovolníci také břehy letovické přehrady Křetínky. Sraz je na parkovišti u hráze. Do terénu kromě Letovických vyrazí také lidé z okolních vesnic. Vranové, Křetína, Lazinova a Meziříčka. „Akci pořádáme společně s Letovicemi a okolními obcemi. Účastníky z Meziříčka a Letovic dopraví na parkoviště u hráze autobus,“ sdělil Antonín Žilka z Fan – club BOP Křetínka.

Na každého účastníka pak po úklidu čeká ve Vranové občerstvení. Podle Žilky se do sběru odpadků zapojí pravidelně kolem sto padesáti dobrovolníků, převážně z řad mládeže. „Průměrně nasbíráme ze břehů přibližně tunu odpadu. Nacházíme i vyhozené televizory, části aut nebo hasicí přístroje,“ dodal Žilka.

Velké Opatovice ovládne o víkendu tradiční pouť. Tamní náměstí Míru zaplní kolotoče a stánky trhovců. V sobotu ve tři hodiny odpoledne začíná před hasičskou zbrojnicí předpouťový koncert Malohanácké muziky. Později pak následuje tradiční večerní posezení s hudbou. V neděli pak začíná Velkoopatovická pouť se všemi tradičními atrakcemi. „Na náměstí budou mít trhovci stánky, pro děti tam budou kolotoče. O půl jedenácté dopoledne se návštěvníci poutě mohou těšit na koncert Malohanácké muziky. Ten bude před hasičskou zbrojnicí,“ řekl tajemník velkoopatovické radnice Břetislav Strnad. V neděli v jednu hodinu odpoledne odstartuje na náměstí Míru koncert místních kapel a hudebních formací z okolí.

Kynologický klub Agility Blansko pořádá v sobotu terénní dostihy a tréninkové běhy psů pro každého. Na cvičišti agility na Sportovním ostrově v Blansku se začíná ve čtyři odpoledne. Na neděli pak kynologové připravili závody agility pro začátečníky a pokročilé. Ty začínají v deset dopoledne.

Na zajímavou výstavu zve občanské sdružení Chrudichromský šípek. V sobotu v tamním kulturním domě otevírá výstavu fotografií Chrudichromy v proměnách času. Vernisáž výstavy začíná ve dvě hodiny odpoledne. Fotografie si lidé prohlédnou i v neděli a také příští pátek a sobotu. Vždy od čtyř hodin odpoledne do šesti večer.