A ti, kteří na víkend plánovali výlety do bližší či vzdálenější přírody, možná své plány ještě přehodnotí. Nebe nad jižní Moravou totiž zůstane až do pondělí zatažené a ani teploty se příliš nezvednou.

„Proudí k nám chladný a vlhký vzduch od severu. O víkendu bude zataženo až oblačno s občasným deštěm a někde i se sněhem,“ uvedl Miloslav Hradil z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu. Podle něj dosáhnou v sobotu nejvyšší odpolední teploty dvou až šesti stupňů, v neděli pak sedmi stupňů. V noci se přitom dostanou opět až čtyři stupně pod nulou. Vítr však bude mírný s rychlostí nejvíce šest metrů za sekundu.

„Ven by se mi chtělo. Ale jakmile vyjdu před dveře, rozmyslím si to a chce se mi co nejdřív dovnitř. S přítelkyní jsme plánovali botanickou zahradu, budeme si ji muset odpustit,“ komentoval počasí Pavel Kušnierik, který studuje v Brně. Začátkem dalšího týdne se ale mohou výletníci těšit na postupnou změnu. „Očekáváme v pondělí spíše občasné mrholení a devítistupňové teploty. Ve středu a ve čtvrtek se mohou vyšplhat až na třináctku,“ dodal meteorolog.