„Pěkný strom. U nás ve Sloupu ho už také máme. Ale o dost menší. V neděli odpoledne budeme mít jeho slavnostní rozsvěcení. Už se těším. Bude tam kulturní program a dětská vystoupení. Příjemná atmosféra. Co si přeji na Vánoce? Hlavně zdraví, to je nejdůležitější. To bych popřála i všem ostatním, a hlavně ať už je mír a skončí válka na Ukrajině,“ řekla v pondělí odpoledne jedna z kolemjdoucích, která se představila jako Božena.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

V Blansku vánoční strom v centru města rozsvítí v pátek v pět hodin odpoledne. Už od desíti hodin začnou na náměstí vánoční trhy s kulturním programem. „S písničkami, soutěžemi a dětskými vystoupeními,“ informovali na webu Blanenští.

Jana Kakáčová z Blanska je čerstvá mistryně Evropy v canicrossu. Ve sprintech. Medaile sbírá také v atletice a extrémních výzvách.
Evropský titul? Radost, dojetí i satisfakce, říká běžkyně se psem Kakáčová

Do Adamova doputoval vánoční strom z křtinského arboreta v pondělí dopoledne. Stojí na prostranství u tamního kostela svaté Barbory. Jedná se o smrk ztepilý s výškou kolem čtrnácti metrů. Je starý přibližně pětadvacet let. Adamovští ho rozsvítí tento pátek odpoledne.

„Rodiče se mohou s dětmi zapojit do tradičního světélkového průvodu ke kostelu. Vyjde o tři čtvrtě na čtyři od zastávky autobusu u vlakového nádraží. Další část průvodu pak půjde ve čtyři hodiny odpoledne od základní školy v ulici Komenského,“ uvedla vedoucí Městského kulturního střediska Adamov Jitka Králíčková s tím, že u kostela čeká na příchozí od půl páté doprovodný program.

Rozsvícení vánočních stromů

Blansko: pátek 25. 11., náměstí Republiky, 17.00
Adamov: pátek 25. 11., u kostela sv. Barbory, 16.30
Boskovice: neděle 27. 11., Masarykovo náměstí, 17.00
Letovice: neděle 27. 11., Masarykovo náměstí, 17.00

Od pondělního dopoledne pak zdobí vánoční strom také Masarykovo náměstí v Boskovicích. Strom městu darovali manželé z boskovické lokality Čížovky. Měli ho sázet před padesáti lety, při narození dcery. „Slavnostní rozsvícení vánočního stromu máme na programu tuto neděli v pět odpoledne. Příchozí se mohou těšit na pohádkové představení, křest kalendáře a koncert skupiny Pružiny,“ sdělil mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

V neděli v pět odpoledne rozsvítí vánoční strom i v Letovicích. Městu statný smrk věnovala Tělovýchovná jednota Sokol Letovice. Rostl u fotbalového hřiště. Na Masarykově náměstí je již od minulého týdne.