Jako každoročně příspěvky zamíří mezi sociálně slabé a postižené na Boskovicku. „Loni jsme peníze rozdělili mezi devět lidí na různé rehabilitační pomůcky pro postižené, na pobyty nebo pokrytí nákladů na dojíždění do stacionáře. Podobně budou využity peníze i letos. Příjemce už jsme vybrali," uvedl za organizátory akce Rudolf Burgr.

Částky však budou ještě upřesněny. Nicméně už je rozhodnuto, že tři a půl tisíce poputují ke školačce Kateřině Šmirové, aby v příštím školním roce mohla začít navštěvovat výuku hry na klavír v boskovické základní umělecké škole. Žije bez matky a má další dva sourozence. „Sedmdesát tisíc pak rozdělíme mezi tři konkrétní příjemce a azylový dům v Boskovicích," pokračoval Burgr.

S jedním dílem peněz bude hospodařit azylový dům. Konkrétním rodinám z nich pro děti zaplatí školní obědy, poplatky v mateřské škole nebo zájmové kroužky. „Jde o pokrytí toho, co děti potřebují, ale matky v azylovém domě na to ve své situaci mnohdy nemají," přiblížil dále Rudolf Burgr.

Peníze dále pomohou třem rodinám v péči o nemocné nebo postižené děti. „Na speciální léčbu nemocné dcery Nathalie přispějeme její matce Ivě Šmerdové ze Sudic. A rodičům Elen Pudíkové z Boskovic na invalidní vozík a čip do počítače, který ho dívce po mozkové obrně pomůže ovládat zrakem. Jde však o příspěvek na zařízení, protože jeho cena však začíná na čtyřiceti tisících korun," vyjmenoval příjemce Burgr. I posledním příjemcem se stane tělesně postižená dívka, a to Diana Veselá z Valchova.

Polévku pro chudé i bohaté servírují Boskovičtí na Štědrý den už jednadvacet let. „Víme, kam peníze jdou, takže pravidelně přispíváme," ocenila při štědrodenní sbírce jedna z příchozích Jana Fialová.

Restauraci Makkabi, která tradici vánočních polévek v Boskovicích založila a dodnes pořádá, se dosud podařilo od dárců vybrat a následně mezi potřebné rozdělit přes tři čtvrtě milionu korun.