Obec s projektem začala už před šesti lety. „Tehdy jsme odkoupili pozemky o výměře asi pět a půl tisíce metrů čtverečních. Rozhodli jsme se změnit územní plán a v roce 2010 jsme přikoupili dalších více než devět tisíc metrů čtverečních. Poté jsme vytvořili nový geometrický plán, čímž vzniklo celkem třináct stavebních míst," přiblížil postup obce starosta Rozseče nad Kunštátem Miroslav Šikula.

Ve stejném roce dělníci na pozemcích dokončili výstavbu kanalizace. „Získali jsme na ni dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, který činil asi šest set padesát tisíc korun. Následovala kompletní elektrifikace a připojení k vodovodu," řekl Šikula.

Letos obec vystavěla ještě cestu pokrytou zámkovou dlažbou, na kterou jim dvěma sty tisíci korun přispěl Jihomoravský kraj.

První pozemky obec prodala hned před dvěma lety. „Momentálně si lidé mohou koupit poslední, ostatní jsou rozprodané. Jeden z nich už je zkolaudován, další kolaudace v brzké době čeká, na šesti pozemcích stojí hrubé stavby a majitelé zbylých čtyř už jen čekají na stavební povolení," vyjmenoval rozsečský starosta.

Vzniklá lokalita dostala název Písečná. „Dnes už dokážeme spočítat, že celý projekt stál šest milionů tři sta tisíc korun. Díky tomu, že jsme jej rozplánovali na delší časové období, se nám jej podařilo skoro celý zaplatit z vlastního rozpočtu," ocenil Šikula.

Většinu pozemků skoupili Rozsečtí. „Od začátku jsme chtěli, aby domy posloužily především mladým místním rodinám. Nechtěli jsme, aby se zbytečně stěhovaly jinam. Potěšilo nás, že lidé naši nabídku ihned využili," dodal starosta.