V sále je jich nyní sto padesát tři a počet se po výměně sníží na sto jednatřicet kusů. „Konzultovali jsme to s vedením kina, vyprodaných přestavení je jen několik za rok. Nečekáme proto, že by se dvacítka chybějících sedaček nějak ve velkém promítla do ekonomiky kina. Jde nám o vyšší komfort návštěvníků. Od něj si slibujeme, že může přilákat diváky, kteří jezdí do kin v Brně,“ okomentoval investici do městského kulturního zařízení boskovický místostarosta Lukáš Holík.

V plánu je také výroba třiceti kusů podsedáků pro děti, výměna koberce v sále a repasování nouzového osvětlení včetně výměny žárovek. Náklady Boskovičtí odhadují na necelé dva miliony korun. „Kulturní zařízení města Boskovice dostanou z rozpočtu příspěvek přes milion a čtvrt. Na Zbývajících přibližně zhruba sedm set tisíc korun podají žádost o dotaci,“ upřesnil Holík.

ilustrační foto
Boskovické nemocnici chybí personál. Radní vypsali konkurs na nového jednatele

Loni na podzim pokřtili ve druhém největším městě na Blanensku akčním filmem John Wick: Kapitola 4 nově vybudovaný malý sál. Má kapacitu dvaadvacet míst a je vybavený moderním digitálním projektorem a zvukovým systémem. Náklady na vybudování sálu v budově Katolického domu přesáhly částku 2,6 milionu korun. Z toho digitální technologie stály bezmála milion a půl.

„K vytvoření malého sálu jsme zvolili prostor bývalé učebny, která se využívala jen sporadicky pro jazykové kurzy. Nachází se ve stejném patře jako hlavní kinosál a diváci tak mohou při návštěvě využít veškeré služby, na které byli doposud zvyklí. Koupí si vstupenku ve stávající pokladně, odloží si věci v šatně a nakoupí občerstvení v kino baru,“ informoval tehdy vedoucí boskovického kina Tomáš Marvan.

Své dovednosti v Blansku předváděli vodicí psi
Nevidomí a jejich čtyřnozí parťáci v akci: Blansko přivítalo soutěž vodicích psů

Dodal, že po otevření Malého sálu se tamnímu kinu otevírají nové dramaturgické možnosti. „Přednostně ho využijeme při reprízách filmů, ale také například pro uvádění artových a dokumentárních filmů. Hlavní sál se tak víc uvolní pro komerční filmovou produkci. V plánu je i možnost pronájmu menšího sálu pro soukromé projekce,“ upřesnil Marvan.