Její provozovatelé totiž slavnostně otevřou nové informační centrum.

„Zařízení má propagovat Místní akční skupinu Moravský kras, stejně jako rozhlednu a její okolí. Návštěvníci tak dostanou informace o obci, o rozhledně, nebo o ubytovacích možnostech. Zakoupit si mohou také různé propagační letáky, či turistické mapy,“ vyjmenoval hlavní služby infostánku starosta Vavřince Miloslav Novotný.

Nové turistické centrum je v prostorách kulturního domu, před kterým návštěvníci rozhledny parkují. Podle Novotného je umístění centra výhodou, protože k návštěvě přímo vybízí.

Hned na neděli připravili členové sdružení Veselická kaplička v areálu rozhledny Velikonoční jarmark. Příchozí se mohou těšit na prodej tradičních produktů kraje jako vyhlášený sýr niva nebo rozmanité včelí produkty. Dětem zpříjemní volné chvíle jízda na koních. Pořadatelé připravili také občerstvení a vědomostní soutěž, týkající se znalostí kraje.

„Máme teď trochu obavy z počasí, ale věřím, že lidí přijdou,“ řekl Novotný. Rozhledna Podvrší se jako jedna z mála v kraji pyšní rozhledem po celém okolí.