Takový výlet si na sklonku roku naplánuje na Blanensku spousta lidí. Rozhledna na kopci Podvrší u Veselice je totiž pravidelně otevřená i na Silvestra. „Rozhlednu jsme na Silvestra otevřeli už podeváté. S tímto nápadem přišli před lety turisté z Obůrky, kteří se ptali, jestli ji nechceme poslední den v roce otevřít. Tehdy jsme jako občerstvení pro příchozí vzali asi tři litry červeného na svařák. No a teď už je potřeba zhruba padesát litrů,“ usmíval se v pátek odpoledne u paty veselické rozhledny starosta Vavřince Miloslav Novotný.

Podle něj dorazí při dobrém počasí k rozhledně na Silvestra i několik stovek lidí. V pátek sice mrzlo až praštělo a bylo pošmourno, přesto bylo parkoviště před veselickým informačním centrem plné. Po cestě k rozhledně proudily od desíti hodin do tří odpoledne skupinky lidí. Někteří pojali silvestrovský výlet s humorem a dorazili v pestrých kostýmech. Před výstupem na ochoz se turisté mohli posilnit svařeným vínem, grogem nebo zelňačkou. „Na rozhledně jsme na Silvestra ještě nikdy nebyli. Vyrazil jsem s přítelkyní a několika známými pěšky z Blanska. Těšili jsme se, že bude krásný výhled do krajiny. Bohužel byla mlha a moc toho vidět nebylo. Ale to nám nevadilo. Dali jsme si svařák s klobásou a procházkou šli zpět do Blanska. Super výlet,“ řekl Petr Karlík z Blanska.

Příští rok oslaví na veselické rozhledně desátou turistickou sezonu a silvestrovskou tradici chtějí zachovat. „Na Silvestra budeme mít samozřejmě také opět otevřeno. Nechceme z toho ale dělat nějakou masovou akci se stánky, udírnou a podobně. Je to celé spíš o setkání lidí. Desátou turistickou sezonu na rozhledně oslavíme dubnovým jarmarkem, na který připravíme také výstavu fotografií z akcí, co se na Podvrší za ta léta uspořádaly,“ dodal Novotný s tím, že za devět let provozu navštívilo tamní rozhlednu přibližně sto dvacet tisíc turistů.