Stovky hádráků z Česka, Slovenska i Maďarska se už po patnácté o víkendu sjedou do Boskovic. Tentokrát se utkají v závodu na téma Faktor strachu.

„Vymyslet stále nové téma nám dává rok od roku víc zabrat. Letos jsme se nechali inspirovat televizní soutěží Faktor strachu. Závodníci při závodu navštíví tři stanoviště, na kterých musí zvládnout určité úkoly. Tak hrozné jako v televizní soutěži to nebude, červy jim jíst nedáme, ale dobrodružství to pro ně bude taky,“ řekl organizátor soutěže Tomáš Kostík s tím, že další úkoly prozrazovat nebude, aby zůstaly pro účastníky překvapení.

Kdo z jezdců sobotní závod přežije, vydá se v neděli dopoledne na průjezd kolony městem. Ta vyrazí od půl desáté ráno od hotelu Zlatá růže a dopoledne projede přes Masarykovo náměstí, náměstí 9. května až na ulici Bezručovu.

V Boskovicích se první květnový víkend sjíždí velorexy už patnáct let. Na první setkání jich dorazilo čtyřiadvacet, poslední léta s nimi přijíždí kolem dvě stě nadšenců z celé Evropy. „Velorex jsem si pořídil před sedmnácti lety. Je to dobrý stroj, člověk ale musí být připraven jej kdykoliv opravit na ulici. Dva roky na to už jsme pořádali první sraz. Průvody velorexů bývaly v Boskovicích už dřív, v šedesátých, sedmdesátých letech, tak jsme se tuto tradici rozhodli obnovit,“ dodal Kostík.