„Archiv, notové záznamy a administrativu máme asi v dvě stě padesáti bednách. Koncem června nás čeká stěhování sedmadvaceti klavírů a tří křídel. Od září pak budeme zhruba rok a půl fungovat v náhradních prostorách na několika místech v Letovicích. Bude to velmi náročné, ale na druhou stranu to vyváží opravená škola a lepší zázemí. Rekonstrukce už byla opravdu potřeba,“ řekl Deníku ředitel ZUŠ Letovice Petr Křivinka.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkBudova patří městu, ale základní uměleckou školu provozuje kraj. Podle letovického starosty Petra Novotného má kompletní rekonstrukce stát několik desítek milionů korun. „Chci s krajem dojednat, aby se formou předplaceného nájmu na rekonstrukci také podílel. K jednání je částka šest milionů korun za deset let následujících let,“ upřesnil Novotný.

Helena Reitschmiedová, 64 let, v důchodu.
Anketa: Jak se žije v Letovicích? Lidem vadí pejskaři, ocenili by kavárnu

Po rekonstrukci bude mít škola novou střechu, fasádu, podlahy a veškeré rozvody. Bude také zateplená. Později se Letovičtí chtějí pustit také do úprav školního vnitrobloku, na který si nechají zpracovat architektonickou studii.