Do startovní listiny se přihlásilo celkově 44 týmů. Soutěž se rozjela pěkně zostra. První startoval Sychotín „A“ a s časem 17,10s získal druhé místo. Hned po nich startoval Sychotín „B a za čas 17,18s získal třetí místo. Následovaly Pasohlávky, které jako jediné dostaly čas pod 17 vteřin a časem 16,92s zvítězily a stanovily nový traťový rekord.

Ve veteránské kategorii startovala tři družstva. Nejlepší Kotvrdovice splnily svůj pokus v čase 17,53s, následovalo družtvo Pamětic s časem 18,50s a poslední skončily domácí Sudice, které svůj pokus nedokončily.

Liška obecná, Cantharellus cibarius.
Houbové recepty. Vyzkoušejte tuhle výbornou polévku z lišek

 V kategorii dorostenců se nejlépe dařilo dorostencům ze Senetářova „A“ a s časem 16,54s vyhráli soutěž v Sudicích. Druhé místo pro Březinu s časem 17,22s. Třetí místo Velké Opatovice „A“ za čas 17,28s.

 V kategorii žen o prvenství na této náročné trati bojovalo celkem 12 družstev. Zvítězily Mistryně Extraligy ČR a aktuálně nejlepší tým ČR – SDH Plumlov s neskutečným časem 16,28s. Druhé skončily hasičky ze Senetářova s časem 17,47s. Třetí místo pro Žernovník „A“, čas 17,94s jim vynesl i obhájení celkového vítězství ve VCB 2023.

Konec Velké ceny Blanenska se blíží. O vítězi ale ještě není zdaleka rozhodnuto
Konec Velké ceny Blanenska se blíží. O vítězi ale ještě není zdaleka rozhodnuto

Nyní následuje menší přestávka a poslední kolo VCB se bude konat 30.9.2023 v Bořitově v areálu za hasičskou zbrojnicí. Start závodu je plánovaný na jedenáctou hodinu dopoeldní.