„Právě vzkříšení, tedy doba ze soboty na neděli, je pak vyvrcholením Velikonoc,“ uvedl Kopecký, který v blanenském dřevěném kostele odslouží v tomto čase několik bohoslužeb. „Ve čtvrtek a pátek budou bohoslužby v půl šesté, v sobotu, kdy se budou křtít dospělí, ve dvacet hodin a v neděli na Hod boží v devět hodin,“ sdělil Kopecký.

Velikonoce mohou lidé prožít také při čtení biblických příběhů. V sobotu ve tři hodiny odpoledne totiž začne na náměstí Republiky v Blansku nonstop čtení Bible. „Číst se bude nový překlad Bible kralické, kterou překladatelé přeložili do moderní češtiny, aby byla lidem srozumitelnější a bližší. Protože chceme Bibli přečíst celou, bude se z ní číst po tři dny a po tři noci,“ uvedl farář Jiří Kaňa z blanenské římskokatolické farnosti, která společně s ostatními církvemi z Blanska tuto akci pořádá. Podle Kani se ke čtení může připojit kdokoliv z příchozích. „Nejprve se při zahájení přečte úryvek ze Starého zákona na mikrofon, pak se ale mikrofony vypnou a bude se číst v komornějším duchu. Ve stánku budou vždy dva lidé, kteří budou číst, ale připojit se může i kdokoliv z kolemjdoucích,“ upřesnil farář.

S velikonočním časem je spjata také řada výstav. V Blansku jsou velikonoční výrobky k vidění v Dělnickém domě a také v Galerii Ve Věži. Velikonočně se mohou lidé navnadit rovněž v knihovně v Lysicích a na tradičním jarmarku na rozhledně ve Veselici. Jarmark sdružení Veselická kaplička pořádá v sobotu od devíti do osmnácti hodin a jedná se už o jeho sedmý ročník. Podle předsedy sdružení Miloslava Novotného je o jarmark velký zájem. „Loni se přišlo podívat kolem tisíce lidí,“ řekl Novotný. Na jarmarku se představí regionální výrobky, které mají značku Moravský kras – regionální produkt. „Prodávat se bude například kozí sýr, plísňový sýr Niva či včelí produkty,“ dodal Novotný.

Nudit se o Velikonocích nemusí ani děti. Dům dětí a mládeže v Blansku pro ně na zítra připravil prázdninový výlet s překvapením a od pátku do neděle velikonoční pobyt v Dětské ozdravovně ve Křetíně. Program nachystalo i odloučené pracoviště v Rájci. „Budeme vyrábět dekorace s velikonoční tematikou,“ řekla pořadatelka Iva Jabůrková, která dodala, že velikonoční tvoření se koná zítra od devíti do třinácti hodin v Domečku za Základní školou v Rájci.