Část cyklostezky totiž ozáří nová světla. „Nové osvětlení bude v úseku od silničního mostu v ulici Mlýnská směrem k basebalovému hřišti. Včetně asfaltového oválu kolem něj,“ uvedl mluvčí blanenské radnice Ondřej Požár.

Osvětlení nyní dělníci dodělávají a testují ho. „Už jsem se tam večer byl proběhnout. Je to paráda. Myslím si, že díky novému osvětlení začne v této lokalitě sportovat více lidí. Běhat venku po tmě není příjemné. Hlavně pro ženy. Vyběhnout někam do přírody se teď už moc k večeru nedá, když je brzo tma. Takto mají lidé možnost sportovat kousek od centra města,“ řekl blanenský rekreační běžec Milan Daněk.

Dělníci se letos na podzim pustí na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka ještě do dalších úprav. Například do rekonstrukce zchátralé ubytovny, kterou přestaví na klubovny pro sportovní oddíly. Rozsáhlá přestavba má přijít zhruba na patnáct milionů korun. V budově bude mít kancelář také pobočka České unie sportu. Počítá se také s toaletami pro návštěvníky přilehlého fotbalového a atletického stadionu. Hotovo má být příští rok v dubnu.

Nové prostory uvítají například blanenští atleti, kteří mají na nedalekém stadionu zázemí ve stavební buňce. Ta slouží jako kancelář, šatna i sklad v jednom. „Doteď jsme na stadionu fungovali vlastně jako bezdomovci. Na vlastní zázemí se samozřejmě těšíme,“ informoval už před časem trenér blanenských atletů Jiří Ošlejšek.

Na zhruba jednadvacet milionů má pak vyjít stavba nového parkovišti nedaleko Salmova mlýna, nový most přes náhon a oprava cesty od zimního stadionu. Na novém parkovišti vznikne stání pro více než osmdesát aut. Hotovo má být v lednu.