1. VEČER S KOTLÍKEM Č. 158

Kdy? Sobota, 19.00
Kde? Blansko, klub Ulita

Na kajaku podél Evropy. Trabantem napříč Afrikou. Fotografování zvířat v parcích Botswany. Kolmo (skoro) na Kilimandžáro. Různá dobrodružství, země i kontinenty. Na to vše láká cestovatelský pořad Večer s Kotlíkem. Ten v Blansku pořádají už dvacet let.

V sobotu je v čajovně a klubu Ulita v blanenské ulici Boženy Němcové na programu Večer s Kotlíkem už s pořadovým číslem sto padesát osm. „Za těch dvacet let, co se Večery s Kotlíkem konají, při nich lidé obrazně navštívili skoro devadesát zemí. A podívali se na všechny kontinenty světa," uvedl jeden ze současných organizátorů besed Michal Hubert.

Na sobotní akci vystoupí od pěti hodin odpoledne jako host legendární cestovatel na kole Honza Vlasák. Ten přiblíží dobrodružné putování po Sibiři. Doplní ho stereofotograf Matěj Boháč. Společně s ním návštěvníci cestovatelského večera zhlédnou indický Ladakh prostřednictvím 3D projekce. „Vstupné je šedesát korun," upřesnil Hubert.

2. PUTOVÁNÍ ZA ZVÍŘÁTKY

Kdy? Sobota, 13.00
Kde? Suchý, v břízkách

Procházku spojenou s přinesením svačiny pro zvířata žijící v lese pořádá v sobotu Český svaz žen Suchý. Zájemci se sejdou v jednu hodinu odpoledne v místech zvaných v břízkách. Vhodné pamlsky pro zvířátka jsou třeba jablka nebo kaštany. Výletníci se vydají směr Obůrka k Soví boudce. Jídlo dají do dvou krmelců. „Naši cestu zakončíme v Penzionu U Petra, kde bude za snahu na všechny čekat občerstvení," zvou pořadatelky.

3. VÁNOČNÍ JARMARK

Kdy? Sobota, 9.00 až 17.00
Kde? Šebetov, vstup zámku

Sociální služby Šebetov zvou v sobotu na tradiční vánoční jarmark. Ve vstupních prostorách šebetovského zámku tak v době od devíti ráno do pěti hodin odpoledne bude možné pořídit třeba ještě nějaké vánoční dárky. V nabídce výrobků budou například ozdobné kachle, vánoční ozdoby, betlémky a další věci z keramiky, svícny, aranže z přírodnin, tkané koberečky, předložky i polštáře, vyšívané dečky, ubrusy, prostírání, hedvábné šátky, šály i kravaty, drobné výrobky ze dřeva a další.

4. VÁNOČNÍ KONCERT

Kdy? Neděle, 15.00
Kde? Boskovice, evangelický kostel

O víkendu je bohatá nabídka vánočních koncertů. Jeden z nich se koná v neděli v evangelickém kostele v Boskovicích. Benefiční vánoční koncert Moravská vánoční mše doubravická pořádá pěvecký sbor Nota Gymnázia Boskovice a sbor Českobratrské církve evangelické ve spolupráci s občanským sdružením Jinan. Začátek je ve tři hodiny odpoledne. Účinkují smíšený pěvecký sbor Nota, žáci, absolventi a pedagogové gymnázia a Základní umělecké školy Boskovice. Jako sólisté se představí Ludmila Dohnálková a Martin Pavlíček. Zazní skladby Antonína Dvořáka, Richarda Rodneye Bennetta, Wolfganga Amadea Mozarta a dalších.

5. ZPÍVÁNÍ POD STROMEM

Kdy? Sobota, 17.00
Kde? Sudice, u obecního úřadu

Pod vánočním stromem si v sobotu zazpívají lidé v Sudicích. Zpívání začíná v pět hodin odpoledne. Vánoční koledy tam zazní v podání cimbálky Ječmínek. K zahřátí bude připravený horký punč, přinesené dobroty jsou vítány.