Příznivci Kotlíku si jubileum připomenuli v sobotu k večeru v blanenském klubu Ulita. „Na žádné dlouhé povídání a kecy nikdo asi nejste zvědaví. Jsem rád, že zde vidím několik pamětníků, kteří tu s námi seděli i před dvaceti lety. A samozřejmě mě těší, že to, co jsme odstartovali před dvaceti lety, mělo smysl, a vydrželo dodnes," řekl zakladatel cestovatelských večerů Milan Daněk.

Za dvacet let, co se Večery s Kotlíkem konají, při nich lidé obrazně navštívili skoro devadesát zemí. A podívali se na všechny kontinenty světa. „Na Večery s Kotlíkem chodím určitě dobře deset let. O své zážitky z cest se zde podělila spousta zajímavých lidí. Dozvěděla jsem se řadu zajímavých věcí. Nikdy to nebyla nuda a ráda sem budu chodit dál," řekla na sobotní akci Pavla Bojdová z Blanska.

Jako první na pódiu vystoupila boskovická skupina Trní, která před dvaceti lety měla na Kotlíku svůj vůbec první koncert. Z původní sestavy Trní hráli v sobotu v Ulitě frontman skupiny Pavel Těžký a kontrabasista Ivan Čáni. „Jedna perlička. Když jsme tady hráli před dvaceti lety, tak nebyla naše současná zpěvačka Daniela ještě na světě," usmál se Těžký.

Pak už folkaře z Boskovic vystřídal legendární cyklotramp Honza Vlasák. „Honza Vlasák to je legenda. Na jeho besedu se moc těším," řekl jeden z návštěvníků klubu Ulita Vojtěch Ševčík. Vlasák publiku naservíroval na diapozitivech výpravu na Sibiř. Po Vlasákovi přišel na řadu stereofotograf Matěj Boháč. Společně s ním návštěvníci cestovatelského večera prostřednictvím 3D projekce viděli indický Ladakh.