Vedení města plánuje pátého října obyvatelům představit tři návrhy řešení, jak by mohlo opuštěné staveniště vypadat. Jednou z možností je proměnit jej v park a klidovou zónu. S jezírkem, herními prvky pro děti, lavičkami a odpadkovými koši. Projekt by stál sedm a půl milionu korun a platilo by jej město ze svého rozpočtu. Tuto možnost by uvítala například obyvatelka nedaleké Bílkovy ulice Alena Lvová. „Chybí tady lavičky pro maminky s dětmi i důchodce. Nemáme si kde sednout a odpočinout si. Proměna prostranství do této podoby by se líbila i mnoha dalším lidem z okolí, se kterými jsem mluvila," uvedla Lvová.

Podobný názor zastává i další obyvatel Pavel Jírů. „Klidová zóna pro matky s dětmi a starší lidi bude ideální. Vhodné by bylo i větší parkoviště. V lokalitě není kde parkovat a ulice je stále zasekaná auty," popsal Jírů.

Ve Slovákově může také vyrůst hřiště pro tenis a volejbal. Součástí by bylo i zázemí s šatnami, klubovnou či skladem. Tato varianta by přišla na devět milionů korun a opět by byla v režii města. „To mě příliš nezaujalo," uvedl Jírů.

Stejně přemýšlí i další obyvatel ulice Vladimír Valtr. „Za školou je sportovní areál a kdysi tady hřiště na volejbal bývalo, ale moc velký zájem o něj nebyl," sdělil Valtr.

Ten by podle svých slov nejraději místo jámy ve Slovákově viděl Centrum polytechnické výchovy a vzdělávání pro volbu budoucího povolání. Sloužilo by pro výuku žáků v technických a řemeslných oborech a také přírodních vědách. Nechybělo by tam jezírko a zahradní skleník, prostory pro neformální setkávání mládeže nebo lezecká stěna. Třetí návrh je však podle předběžných odhadů nejdražší. Přijde na pětatřicet milionů korun a město by na něj zažádalo o dotace.

Návrhy připravoval boskovický odbor rozvoje města a investic. „Byly projednané v komisi při radě města. Lidem na setkání představíme i vizualizace. Doufám, že svůj názor nám přijde říct co nejvíc lidí," uvedla starostka Boskovic Hana Nedomová.