Do konce listopadu navezou dělníci na nejpoškozenější místa štěrk a pevnější drť. Opraví asi půlkilometrový úsek cesty. „Cestu jsme už letos opravovali a do konce listopadu tam ještě nějaké úpravy uděláme. Navezeme na nejrozbitější místa drť a zválcujeme ji. Na velké opravy ale nemáme peníze. Je to okrajová část města, kde není velký pohyb lidí ani aut. Spíš půjde o údržbu v takové míře, aby cesta byla sjízdná," řekl vedoucí blanenského odboru komunální údržby Petr Rizner.

CHYBÍ I KONTEJNER

Opravenou cestu uvítá například Aleš Buřík, který má Ve Žlíbkách chatu se zahradou. „Nedávno tady v zahrádkářské kolonii zaváželi drtí jinou cestu. Škoda že se to neopravilo všechno, když už tady měli potřebnou techniku," dodal muž.

Některým zahrádkářům také vadí to, že ve zmíněné lokalitě nemají kontejner na odpadky. Podle Petra Riznera o něj přímo na úřadě dosud nikdo nežádal. „V zahrádkářské kolonii na Zborovcích je kontejner na komunální i na zelený odpad. Ale tam má zahrádky víc lidí. Na to, že nemají Ve Žlíbách kam házet odpadky, si nikdo nestěžoval. Začátkem roku budeme řešit změny ve svozu odpadu a vyhodnocovat jednotlivé lokality. Pokud to bude nutné, chybějící kontejnery doplníme," dodal Rizner.