Vylepšená představení, denně šest set jídel nebo saloon jako z filmu Limonádový Joe, který umožní celoroční provoz městečka. Tyto novinky čekají na návštěvníky westernového městečka, nově pojmenovaného Western park Boskovice.

Už letošní sezonu pojmou majitelé westernu ve velkém. „Na letošní květen plánujeme otevřít velký Sand city saloon. Ten jsme začali budovat loni na podzim. Jedná se o první zděnou stavbu v městečku, která i s letní zahrádkou pojme čtyři sta návštěvníků.

Díky saloonu teď můžeme hrát pro obecenstvo celoročně. Chceme totiž uvádět jednotlivá představení i za nepříznivého počasí,“ uvedl majitel westernu Luboš Jerry Procházka s tím, že nově budou ve westernovém městečku i vařit. „Plánujeme vařit až šest set jídel denně. Ale budou to taková jídla, která lidé jinde nedostanou. Chtěli bychom se zaměřit například na speciality americké kuchyně devatenáctého století. Pokud do jídelního lístku napíšeme bizoní steak, tak lidé dostanou opravdu steak z bizona,“ dodal Procházka.

Ve zděném saloonu pracovníci westernu připraví návštěvníkům i zcela nový kabaret s programem. „Protože se jedná o saloon ve stylu filmu Limonádový Joe, budou v kabaretu vystupovat všechny postavy z filmu. Také tam zazní známé hudební šlágry z Limonádového Joa,“ uved herec Mário Kubec, který má na starosti program kabaretu.

Kubec si stejně jako loni v představeních westernového městečka zahraje. „Připravujeme stejné hry jako loňskou sezonu, tedy Vinnetou I –jak ho znáte a Vinnetou II – jak ho neznáte. Nově ale každý den lidem nabídneme show na koních Poklad Apačů,“ dodal herec s tím, že celou letošní sezónu má provázet ještě jedna zvláštnost. Tou je sochařské sympozium. „Na hlavním náměstí budou sochaři tesat z pískovcového kvádru sochy s tematikou Májů, starých Inků a Aztéků,“ dodal.

Na slavnostní zahájení sezóny westernu zavítají i letos například členové TJ Rytmus Boskovice. „Na začátek sezóny westernového městečka chystáme každoročně pro děti a rodiče Indiánský pochod. Jedná se o procházku po okolí Boskovic s návštěvou westernového městečka s programem pro děti,“ uvedla za TJ Rytmus Věra Opatřilová.

V budoucnu by se však měl Western park Boskovicezměnit ještě více. „Máme připravený projekt, podle kterého bychom chtěli postavit ještě ubytovací zařízení pro návštěvníky parku. Připravujeme řadu změn, které si vyžádají investice přes sto milonů korun,“ uvedl Procházka.

V poslední fázi oprav pak majitelé počítají se zastřešením hlediště v amfiteátru a rodeo arény. Chtějí také vybudovat zoopark a odpočinkové atrakce po celém areálu.