V loňském roce Vysočanští zateplili svůj kulturní dům. „Rozhodli jsme se v podobném duchu pokračovat. Práce na budově základní školy jsou velmi podobné. Pracovníci vybrané firmy se musí zaměřit především na zateplení stropů, protože těmi teplo unikalo nejvíce. Podobně jako v případě sklepního suterénu," přiblížil starosta Vysočan Josef Ovad.

Na rozdíl od mnoha podobných stavení v jiných obcích má vysočanská škola plastová okna už od roku 2001. „Tehdy jsme jich v několika etapách vyměnili většinu. Pouze ta menší a některé dveře teď nahradíme novými. A součástí zateplení je také vylepšení obvodového zdiva," řekl Ovad.

Náklady na akci mírně přesahují tři a půl milionu korun. „Díky dotaci z Operačního programu životního prostředí ale z vlastního rozpočtu uvolníme pouze přibližně sedm set tisíc. A máme spočítané, že do pěti let se nám tato částka díky úsporám na topení minimálně vrátí," přislíbil vysočanský starosta.

Práce mají podle smlouvy skončit v letošním květnu. „Vnitřní část budovy pracovníci zateplili v době jarních prázdnin. Chtěli jsme totiž zabránit přílišnému vlivu na výuku. Hlučné venkovní zásahy proto i teď dělají až odpoledne. Takto jsme se s vybranou firmou domluvili," sdělil Ovad.