Tamní tělovýchovná jednota totiž plánuje v obci postavit nový fotbalový stadion. Podle jejího předsedy Petra Panáčka se jedná o monstrózní stavbu, která na okrese nemá období.

„Celý projekt se skládá ze dvou hlavních částí. První bude postavení fotbalového stadionu s dostatečným zázemím a s veřejnými záchody, s šatnami, terasou a klubovnou. Druhá pak rekonstrukce stávajícího fotbalového klubu. Ta zahrnuje také sociálky, šatny, kabiny, sportovní klub i letní kryté posezení,“ popsal plány tělovýchovné jednoty Panáček.

Pokud se vysočanským sportovcům podaří na stadion získat peníze, chtěli by do obce soustředit fotbalisty z širokého okolí. „Stadion bychom chtěli využít nejen pro Vysočanské, ale i pro mužstva z okolních vesnic, která nemají kde trénovat a musí jezdit až do Boskovic. Sloužil by jak na zápasy, tak na tréninky. Nabízí dostatečné zázemí fotbalistům i divákům. Kolem fotbalu se pohybuji už asi třicet let a podobný stadion tu opravdu chybí,“ míní Panáček.

Na fotbalový stadion dostali Vysočanští před pár dny stavební povolení. Nyní na něj však ještě musí získat peníze. „Projekt je to velkolepý. Celý včetně rekonstrukce stávající budovy by měl vyjít asi na čtrnáct miliónů korun. Nějaké peníze zřejmě dostaneme i od obce, něco se pokusíme získat sami od sponzorů, ale hlavní část bychom chtěli zaplatit dotací. A tu můžeme žádat až teď, kdy máme hotový a schválený projekt v ruce. Věříme, že se nám to podaří,“ řekl předseda tělovýchovné jednoty.