Její otevření je pro obec velkou událostí, protože tam mateřská škola nikdy nebyla. Rodiče vozili své děti do školek v okolí. „S dětmi budeme pracovat podle výchovně-vzdělávacích plánů podobně jako v klasické mateřské škole. Sluníčko budou navštěvovat dvouleté děti i předškoláci. Kapacity máme už naplněné. Ale pokud nás rodiče osloví s tím, že by své dítě potřebovali pohlídat jen na pár dní, určitě se s nimi domluvíme," uvedla vedoucí skupiny Radka Horáková.

Školka je podle ní moderně vybavená. Má například vlastní kuchyňku nebo velkou hernu s krásnými hračkami. „Pro menší děti máme přebalovací pult a nočníky. Nechybí lůžková část na odpočinek nebo pračka a sušička. Chceme, aby se u nás děti cítily příjemně. Budeme podnikat i různé výlety po okolí," upřesnila Horáková.

Na dětskou skupinu získala obec více než dvouapůlmilionovou dotaci z ministerstva práce a sociálních věcí. „Máme ji garantovanou na dva roky s tím, že se o ni pak můžeme ucházet znovu. Ale již pouze na provoz, protože potřebné vybavení už máme. Cílem této dotace je podporovat zaměstnanost v regionu, aby rodiče měli kam umístit své děti, zatímco budou pracovat," řekl starosta Voděrad Lubomír Lepka.