S průtahem obcí začali pracovníci Správy a údržby silnic zhruba před čtrnácti dny. „Podle předběžných plánů mají být do tohoto pátku hotoví. S opravou chodníků jsme počítali dlouhodobě, ale nejprve jsme museli počkat, než se zástupci Jihomoravského kraje do prací na průtahu pustili," uvedl starosta Vísek Stanislav Kamba.

Kdy skončí oprava chodníků, podle něj ještě není jisté. „Záleží samozřejmě také na počasí. Jejich základy už jsou sice více méně kompletní, ale hlavní je nový povrch. I kvůli němu jsme se pro opravu rozhodli, stará dlažba už dlouhodobě lidem nevyhovovala. Nahradíme ji moderní zámkovou," řekl Kamba.

Oprava chodníků je součástí projektu Revitalizace veřejných prostranství ve Vískách. „Ten musí být podle smlouvy do jara hotový. Jen chodníky budou stát kolem milionu korun, ale sedmdesát procent částky jsme naštěstí sehnali z dotace Programu rozvoje venkova," je rád starosta.

Projekt se skládá z několika fází. „Kromě chodníků se jedná o obnovu zeleně na spodní návsi, opravu dvou obecních cest, lepší veřejné osvětlení a obecní rozhlas," vyjmenoval Kamba.

Vísečtí budou mít nové chodníky.