„Půjčovny koloběžek často vznikají při lyžařských svazích, které v létě nefungují. My jsme chtěli podpořit nemotorovou dopravu v Moravském krasu.“ přibližil Lhotař.

Jízda na koloběžce je podle něj pohodová. „Člověk dělá takový ladný pohyb. Je ale nutné nohy střídat. Po prvním kilometru si každý jezdec najde svůj rytmus,“ míní Lhotař.

Dokázal, že kopce nejsou pro koloběžkáře překážkou. Vyjel i na Lysou horu. „Jediným limitem je u cestovních koloběžek stupátko. V nerovnějším terénu pak škrká o zem,“ podotkl muž s tím, že lidé mají na výběr i jiné typy jako jsou terénní koloběžka nebo koloběžka pro free style. „My zatím půjčujeme turistické a dětské koloběžky či koloběžky se sedátky. V budoucnu však chceme naši nabídku rozšířit,“ dodal.

Jeho půjčovna by měla oživit také dění v srdci Moravského krasu. Akci Den bez aut tak okoření odvážlivci, kteří zvládají na koloběžkách dvojitá salta a další kouzla. Lhotař také uvažuje o zavedení amatérského závodu. Lidé by se tak pustili na koloběžkách z kopce dolů od propasti Macochy. Bát se nemusí. „Každá koloběžka má brzdy. A zájem o ně je. Chodívají k nám také často děti z Vilémovic, tak jim koloběžky půjčujeme za symbolickou cenu deseti korun na hodinu,“ přiblížil Lhotař s tím, že obvykle za jeden den jízdy zájemci zaplatí dvě stě korun.

Na zimu chystá nápaditý muž překvapení. Své koloběžky totiž promění ve sněhoběžky. „Odmontujeme kola a místo nich tam dáme lyže. Pro lidi by to mohlo být zajímavé,“ plánuje Lhotař.