Jejich fotbalový stánek totiž čeká rozsáhlá rekonstrukce. „Samozřejmě jsme rádi. O novém hřišti se tu mluví snad už třicet let,“ uvedl zástupce Tělovýchovné jednoty Radek Štolpa.

Práce na novém hřišti, které bude mít po dokončení rozměry 100 krát 60 metrů, začaly letos v září. „Na podzim chceme stihnout vyrovnání plochy hřiště a vybudování drenážního systému, kterým budeme později vést vodu,“ tvrdí starosta Vavřince Miloslav Novotný. „A na jaře doděláme zavlažovací sytém a vysejeme trávu,“ dodal. Pokud ve Vavřinci půjde vše podle plánu, kopnou zde fotbalisté do míče přibližně za rok.
Největší problémy měla obec se systémem zavlažování. Hřiště se nachází na specifickém geologickém podloží a je těžké pro něj zajistit dostatečně silný zdroj vody.

„V loňském roce se nám ale podařilo vrtem zdroj vody najít, takže práce mohly po několika letech příprav začít,“ dodal Novotný.
Náklady na rekonstrukci bude obec hradit ze svého rozpočtu. Místní počítají se dvěma miliony. Vedení obce i tělovýchovná jednota chtějí část prostředků sehnat z Jihomoravského kraje nebo od Českomoravského fotbalového svazu.⋌ (px)