Součástí projektu je také stometrová běžecká dráha a doskočiště pro skok daleký a do výšky. Počítá se i s oplocením a osvětlením areálu. Podle ředitele Základní školy Svitávka Aleše Antla dráhu a doskočiště využijí žáci při hodinách tělocviku. „Dlouhodobě jsme upozorňovali, že něco podobného tu léta chybí a škola by to potřebovala. Má to k fotbalovému hřišti kousek,“ okomentoval před časem myšlenku připravovaného projektu Antl.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. Původně Svitávečtí náklady odhadovali pod dvacet milionů korun. Nyní kolem pětadvaceti. „Kousek od sebe máme školu, sportovní halu a fotbalové hřiště, kde sportuje velký počet dětí. Naším cílem je to všechno propojit a nabídnout něco na úrovni. Ve Svitávce stále vidím v různých oblastech obrovský potenciál. Ne nadarmo se ji za první republiky říkalo Malá Paříž a podnikala tu rodina Löw-Beerů,“ poznamenal Zoubek.

Výstavbu zmíněné sportovní haly před čtyřmi lety ve Svitávce vnímala část veřejnosti jako sci-fi nebo naopak ekonomické riziko, se kterým budou velké problémy. Podle Zoubka však nejen v samotném městysi ale i v širokém okolí nastartovala řadu lidí a hlavně dětí ke sportování. „Hala si na sebe v současnosti regulérně vydělá a z provozu jsme také schopni dotovat i její další vylepšení. Jsem rád, že jsme ji postavili bez dotací. Dnes by stála dvakrát třikrát tolik. Úvěr v pohodě splácíme. Není to sice žádný architektonický unikát, ale na prvním místě je funkčnost. Využívají ji sportovci z okolí a časem chceme pořádat akce většího formátu. Kromě kolové například i nějaký extraligový zápas ve volejbale,“ nastínil plány do budoucna starosta Svitávky.

Stavba, nové parkoviště, osvětlení, přístupová cesta a demolice staré tělocvičny stály 34,5 milionu bez daně. Obec si vzala úvěr 20 milionů. Hala nabízí zázemí pro házenou, futsal, volejbal, badminton, florbal, tenis, kolovou a další sporty. Její součástí je malý sál pro menší sporty a sport bar. O takovém zázemí si mohou zatím nechat jen zdát například v nedalekých Boskovicích, kde novou sportovní halu plánují už dlouhá léta. Do Svitávky tak jezdí trénovat například tamní florbalisté. „Ve Svitávce trénujeme s elévy a žáky, jak je tam volno. Zatím nám to vycházelo dvakrát týdně. I jsme tam pořádali turnaje, protože v Boskovicích na ně nemáme zázemí. Využíváme také halu v Letovicích, ale doprava a cestování malých dětí je někdy problém. Kdy už v Boskovicích sportovní hala stála, určitě bychom měli v oddíle širší základnu,“ poznamenal jeden z trenérů florbalového oddílu Orel Boskovice Radim Kouřil.