„Tradiční jarmarky bývaly ve Svitávce už dříve a my jsme na tu starou tradici nedávno navázali. Je to určitě největší akce ve Svitávce za celý rok. Děláme to hlavně pro místní, aby si také užili nějakou kulturu a pobavili se," popsala hlavní pořadatelka jarmarku Miroslava Holasová.

Ačkoliv městys dá za organizaci až sto tisíc korun, vstupné stále zůstává zdarma.

Holasová navíc upozornila, že zatímco v minulých letech mělo zájem o prodávání svého zboží do dvaceti stánkařů, letos je jich přihlášených už pětatřicet. A do konce týdne se možná ozvou ještě další. „Jsou to stánkaři z celé České republiky. Nabízet budou převážně šperky, ale i keramiku, ručně malované obrazy, sušené květiny, výrobky z medu či soli, koření, hračky i knihy. Z občerstvení to budou jen moravskoslezské speciality, zbytek si zajišťujeme sami," vyjmenovala Holasová.

Jarmark se koná od jedné hodiny odpoledne v parku městyse, kdy začíná doprovodný program. Slavnostní zahájení bude o dvě hodiny později. Návštěvníci se mohou nechat až do večera bavit různorodými vystoupeními. Čeká na ně cimbálová muzika, chrámový sbor, sokolník, tanečníci, dětský herecký soubor, sáloví cyklisté, orientální tanečnice a jako zlatý hřeb v šest hodin vystoupí finalistka pěvecké soutěže Gabriela Gunčíková. Po ní začne taneční zábava a v půl desáté diváky překvapí neonová světelná show.